Ubuntu 22.04 Desktop İso Full
0

Ubuntu 22.04 Desktop İso Full

Tüm bilgiler
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Açıklama:

Ubuntu 22.04 Desktop İso Full
Ubuntu, Linux çekirdeği temel alınarak geliştirilen açık kaynak kodlu, özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Ubuntu’yu indirip bir USB bellek ya da DVD yardımıyla bilgisayarınıza kurup kullanabilirsiniz.
İlk kararlı masaüstü sürümü 2004 yılında yayınlanmıştır. Masaüstü, sunucu, bulut ve nesnelerin internetine yönelik olarak geliştirilen türevleri bulunur. Günümüzde on milyonlarca masaüstü-dizüstü bilgisayarda ve yüz milyonlarca cihazda (sunucu, bulut, iOT, dron, otomobil vb.) kullanılmaktadır.
Her altı ayda bir yeni sürümü yayınlanır.
Canonical Limited, Ubuntu’yu daima ücretsiz tutacağına dair söz vermektedir.(kaynak) Verilen söz bir yana Ubuntu bünyesinde geliştirilen kodlar GNU Genel Kamu Lisansı isimli bir özgür yazılım lisansı ile lisanslanmıştır. Canonical, Ubuntu’nun yalnızca marka haklarına sahiptir.
Ubuntu’nun %99’luk kısmı Türkçe dil desteğine sahiptir. Birlikte gelen uygulamaların da birçoğu Türkçe dil desteğine sahiptir. Ubuntu kurulumu sırasında internet bağlantınız olursa Türkçe dil paketleri otomatikman İnternetten indirilerek kurulacaktır. Ubuntu kurulumu sırasında dil paketlerini kurmasanız bile kurulum sonrasında Ayarlar > Dil Desteği (İngilizce: Settings > Language Support) yolunu izleyerek Türkçe dil paketlerini yükleyebilirsiniz.

İso Dosyasını USB ‘ye yazdırmak için Rufus programına ihtiyacınız vardır. Rufus programını indirmek için tıklayınız

Benzer uygulamalar
Yapılan Yorumlar
Ubuntu 22.04 Desktop İso Full için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın